otvorené: 09:00 - 20:00 en

Pomáhame v boji proti koronavírusu

Dátum aktuality: 10 decembra 2020

Máloktorá oblasť sa kvôli pandémii koronavírusu našla v takej núdzi o prístroje a vybavenie ako naše zdravotníctvo. Preto sme sa rozhodli mu aspoň trošku pomôcť. 

 

Zdravotníci na Slovensku sa v marci doslova ocitli v cudzej koži. Tú pre nich predstavujú ochranné obleky, ktoré nosia pri kontakte s nakazenými pacientmi, no aj pri testovaní ľudí s podozrením na koronavírus. Nemocnice sa neustále snažia hľadať miesta, kde by bolo možné efektívne realizovať odber čo najväčšieho množstva ľudí, a kde by boli zdravotníci čo najmenej vystavení vrtochom počasia. Vhodná lokácia však nie je jedinou výzvou, s ktorou sa muselo zdravotníctvo popasovať. 

 

Nedostatok počítačov 

 

Život v digitálnej dobe všetko urýchľuje a urýchlil aj spôsob, akým sa ľudia môžu prihlásiť na testovanie. Nie vždy to však platí aj naopak – zdravotníci na mnohých odberových miestach sa ocitli s papierom a perom zapisujúc údaje testovaných ručne. To následne spomaľovalo celý proces a pridávalo im prácu navyše. Všetky informácie museli byť dodatočne zaznamenané v počítači. V takejto situácii sa ocitla aj Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach. A my sme sa jej rozhodli pomôcť. 

 

Pomáhať nám nie je cudzie 

 

Pokiaľ je možné, vždy sa snažíme podporiť projekty na pomoc ostatných – dôkazom je nedávna akcia Povedz nie rakovine, ktorá sa venovala prevencii rakoviny hrubého čreva a konečníka, prsníka a krčka maternice, podpora Ligy za duševné zdravie či ľudí s nervovo svalovými ochoreniami.  

A hoci ani nás pandémia a jej následky neobišli, vieme, že najväčšiu šancu zdolať koronavírus máme vtedy, ak pomôžeme našim zdravotníkom. Preto sme oslovili UNLP s ochotou pomôcťPo konverzácii s vedením nemocnice sme sa dozvedeli, že im na mobilnom odberovom mieste chýbajú počítače, ktoré by urýchlili celý proces testovania. A keďže hodnotpočítača sa nikdy nevyrovná hodnote zdravia, rozhodli sme sa nemocnici darovať 4 nové notebooky. Veríme, že na účely testovania poslúžia čo najlepšie a najkratšie.